Володимир Зав’ялов: «Гольдберг був джентльменом за шаховою дошкою» (ВІДЕО)

2c1d1046656edddd5b34d744b3e4e165_L

У «Білій турі» провели третій етап туру «Шахова Буковина» – «Меморіал Олександра Гольдберга». Ми поспілкувалися з директором ГО «Альянс професійних шахістів» Володимиром Зав’яловим.

– Володимире, розкажіть про Олександра Гольдберга…

– Олександр Гольдберг – видатний чернівецький шахіст. На жаль, він рано пішов із життя. Гольдберг був справжнім джентльменом за шаховою дошкою. Усі відзначали його бійцівський характер. І разом з тим, вишуканий стиль та джентльменське ставлення до суперників. Ми вважаємо за честь проводити «Меморіал Олександра Гольдберга» та усіх наших чернівецьких шахістів.

– Була інформація, що призовий фонд турніру складає 10 тисяч гривень. Хто його надає ?

– Виникла дуже цікава ситуація. Коли ми організовували цей турнір, то з нами на контакт вийшла родина Гольдберга – його дружина Людмила, донька Анна та син Борис. Вони зараз проживають у Німеччині, однак були приємно вражені тим, що у нас є такі змагання. Родина Гольдберга вирішила підтримати цей турнір особисто та дуже дякували шахістам та організаторам за проведення турніру. Родичі Олександра Гольдберга хотіли того, щоби шахісти боролися за гідні призи. Цей турнір стане традиційним у рамках туру «Шахова Буковина». До речі, Анна Гольдберг висловила бажання наступного року приїхати на турнір. А склалося, що днями до Чернівців завітає дружина Олександра Гольдберга – Людмила. Сподіваюся, що вона поділиться цікавими спогадами про чоловіка.

– У «Меморіалі Гольдберга» переміг міжнародний гросмейстер Віталій Бернадський. Як вдалося залучити до турніру Віталія ?

– Віталій Бернадський прийшов на реєстрацію, я би сказав, у якості тренера. У «Меморіалі Гольдберга» грала його дівчина. Однак, під час спілкування з шахістами, він вирішив обмежитися не тільки тренерськими функціями, але й зіграти. Справа тут не у призовому фонді. Гадаю, що Віталій теж дотримується думки щодо згадування буковинських наших шахістів, бо без минулого немає майбутнього.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика