Учасники «Чернівецької осені – 2019»: Гадір ГУСЕЙНОВ (Азербайджан)

На міжнародний фестиваль «Чернівецька осінь» знову завітає титулований азербайджанський шахіст Гадір Гусейнов.

Гадір Гусейнов народився 21 травня 1986 року в Москві. Грати у шахи талановитого хлопця навчив батько. Першим тренером Гадіра став Шахін Гаджієв.

Здобувши медаль на дитячому чемпіонаті Азербайджану, 8-річний Гусейнов отримав право поїхати на чемпіонат Європи серед юнаків. Гадір посів перше місце та став першим чемпіоном в історії Незалежного Азербайджану. Гадір Гусейнов став на той момент наймолодшим майстром ФІДЕ та потрапив у Книгу рекордів Гіннесса.

З 1995 по 1997 роки Гадір Гусейнов виступав під російським прапором. Шахіст двічі вигравав першість Росії серед юнаків, вигравав чемпіонат Москви, ставав срібним призером чемпіонату Європи і бронзовим призером чемпіонату світу.

Цікаво, що одним тренерів Гусейнова у Москві був Альберт Гурвіч, який тривалий час очолював Федерацію шахів Чернівецької області. Вихованцями Альберта Гурвіча були також міжнародні майстри Давид Кудішевич, Павло Штернберг, Едуард Порпер, гросмейстер Мирон Шер, сотні кандидатів у майстри та першорозрядників. А в Москві його вихованкою була Олександра Костенюк, яка стала міжнародним гросмейстером.

Гадір Гусейнов тренувався у Альберта Гурвіча у московському клубі імені Тіграна Петросяна.

У 1998 році Гадір Гусейнов повернувся в азербайджанську федерацію. У 15 років він виконав усі норми міжнародного гросмейстера. Гадір входить до складу збірної Азербайджану. У складі збірної своєї країни Гусейнов чемпіон Європи (2009, 2013), срібний (2011) та бронзовий (2007) призер чемпіонату Європи. Гадір Гусейнов також перемагав у командному чемпіонаті України у складі «А Дан ДЗО&ПГМБ».

Впродовж своєї шахової кар’єри Гадір Гусейнов здобував перемогу на міжнародних турнірах у Баку, Будапешті, Алушті, а також ділив перші місця на змаганнях у Санкт-Петербурзі, Тегерані, Стамбулі, Дубаї…

Приємно, що на «Чернівецьку осінь» Гадір завітає вдруге. Минулого року у турнірі «А» – рапід – турнір Гусейнов набрав 6 очок та посів сьоме місце. А ось у бліці талановитий шахіст став другим – 8,5 очка.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика