«Справа Новиченка»: коментар керманичів буковинських шахів

1459590027_shakhmaty4

Цього тижня з’явився матеріал «Шахіста Олександра Новиченка не пустили у півфінал чемпіонату області». Публікація викликала резонанс у шахових колах Буковини. Нагадаємо, що за рішенням Президії ЧМСО «Федерації шахів» Олександр не допускатимуть до змагань впродовж одного року. Пан Новиченко вже прокоментував своє відсторонення від відбірного етапу обласного чемпіонату Чернівецької області. Тепер свою думку щодо дискваліфікації Олександра Новиченка висловили президент ЧОГО «Федерація шахів» Матвій Куцак і президент ЧМСО «Федерація шахів» Олександр Казимирчук.

Матвій Куцак: «Рішення обласної федерації про те, щоби не допустити шахіста Новиченка до участі у змаганнях базувалося на рішенні Президії міської федерації. Я запропонував Олександрові Новиченкові написати заяву, у якій би він вибачився та пообіцяв ніколи не порушувати етику поведінки шахіста. Він категорично відмовився. Якщо би Новиченко написав заяву, то його би допустили до змагань. Буковинські шахи постійно розвиваються. У нас з’явилися талановиті шахісти. Наш земляк Олексій Білич потрапив у фінал чемпіонату України серед шахістів віком до 12 років. Якщо він потрапить у п’ятірку кращих, то це вже досягнення. Ви добре про те, які досягнення має Віталій Бернадський. Буковинські шахи постійно розвиваються. Це, на мою думку, найголовніше».

Олександр Казимирчук: «У нас є шість членів Президії, які проголосували за те, щоби не допускати до шахових турнірів усіх людей, які створюють скандали та шум у залі, ображають колег. На Президії організатор обласних змагань Володимир Зав’ялов підписав, що підтримує усі пункти  рішення. Зокрема, про недопущення впродовж одного року до всіх шахових турнірів  Олександра Новиченка, який не є членом міської шахової федерації, однак був допущений до змагань влітку та на чемпіонаті. На жаль, він припускався грубі порушення дисципліни у залі. На елементарне зауваження: «Не шуми», у присутності усіх шахістів заявив: «Не кричи на мене ! Ти чого кричиш ?». Більше нічого не було. Ніякої фізичної сили… Другого дня були крики, образи, мати… Ми бачимо, що людина поводить себе неадекватно. Це асоціальна поведінка. Його ніхто не провокував. Я ж не казав йому жодного слова. Це бачили шахіст Роман Блажевський, голова «Альянсу професійних шахістів» Володимир Зав’ялов, який перебував поруч зі мною.

Ми побачили повну зневагу до організаторів. Тому вирішили не допускати до змагань цього шахіста. Вважаю, що людина мала би вибачитися. Новиченко робити цього не хоче. Як мені боротися з людьми, які створюють нездорову атмосферу ?  А далі ми станемо свідками бійок, а організація розвалиться ? Ми прийняли рішення дискваліфікувати цього громадянина. У нас чудова атмосфера у шаховій федерації. Ми повідомили людину щодо рішення Президії. У грудні ми провели передноворічний, а у січні – різдвяний. Новиченко був дискваліфікований, однак я сказав судді Валентину Бондарю про те, що якщо людина напише у присутності Президії письмове вибачення, то він зможе грати вже у наступному турнірі. Бондар і Блажевський неодноразово казали про це Новиченкові. Він же відповідав, що нічого не буде казати, писати, а також визнавати організаторів цих змагань. Новиченко до мене не підходив ані у грудні, ані у січні, бо вважав, що це йому непотрібно.  Скажіть мені: як я повинен діяти тоді, коли порушуються усі норми людяності та етика шахіста ? Ми повинні не допускати того, щоби на наших турнірах з’явилися скандалісти. У мене немає нічого особистого до Новиченка. Я за те, щоби грали усі шахісти, однак під час турнірів не повинен порушуватися спокій учасників змагань. На турнірах повинна дотримуватися етика спортсмена. Непристойна поведінка шахіста – це негативний приклад для молоді, яка може подумати, що можна створювати будь-які скандали».

Про ситуацію, яка виникла у буковинських шахах, вже знають у керівних структурах буковинського спорту. 1 квітня чернівецький клуб «Біла тура» відвідав начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Богдан Вітовський, який поспілкувався з буковинськими шахістами. Можна припустити, що ця історія матиме продовження …

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика