Шахіста Олександра Новиченка не пустили у півфінал чемпіонату області

chess-obshta

26 березня розпочався відбірний етап чемпіонату Чернівецької області. Учасники змагань змагається за вихід у фінал, де визначатиметься цьогорічний шаховий король Буковини. Серед претендентів на проходження до наступного етапу змагань немає 48-річного шахіста Олександра Новиченка. Олександр не захворів чи відмовився взяти участь у змаганнях, його просто не пустили за шахову дошку. Шахістові згадали минулорічний конфлікт із людиною, яка немає нічого спільного з організацією обласного чемпіонату,а згодом позбавили права грати у змаганнях. Зараз важко пригадати те, чи був подібний прецедент в історії буковинських шахів, однак дискваліфікація представника інтелектуального виду спорту – подія неординарна.

Прокоментувати свою дискваліфікацію ми попросили буковинського шахіста Олександра Новиченка. «У мене виник конфлікт із головою ЧМСО «Федерація шахів Олександром Казимирчуком. Це сталося тоді,коли напередодні виборів проводився чемпіонат Чернівців. Не виключаю, що тоді пан Казимирчук прагнув зробити собі дешевий піар, тому і спровокував цей конфлікт. Під того, як Олександр Казимирчук зіграв унічию одним зі своїх суперників, ми із колегами – шахістами знайшли варіант перемоги одного зі спортсменів над керманичем міської федерації. Це, напевно, пану Казимирчуку не сподобалося, тому він застосував щодо мене фізичну силу. Тоді конфлікт вдалося залагодити, однак наступного дня він розгорівся з новою силою. За моєї відсутності шаховий голова негативно висловлювався про мене . Звісно, що мовчати я не міг. Я ж не хлопчик… Мені вже виповнилося 48 років.
CAU5_AlyqhE
Можна припустити, що Олександр Казимирчук намагався спровокувати мене на бійку, однак йому зробити цього не вдалося. Цікаво, що мені пропонували написати т.зв. «лист – вибачення» на адресу пана Казимирчука. Я цього не робитиму, бо вважаю: мені немає за що вибачатися.

Я і гадки не мав , що минулорічний конфлікт «посприяє» тому, що не мені не вдасться зіграти у півфінальній частини обласного чемпіонату. 26 березня я прийшов у шаховий клуб «Біла тура», зареєструвався для участі у змаганнях третім чи четвертим, заплатив внесок… Згодом виявляється, що є рішення… міської федерації шахів щодо моєї дискваліфікації на один рік. Мене про це рішення ніхто не повідомив. Тим більше, що це рішення ніхто так і не оприлюднив. Хоча конфлікт із Казимирчуком у мене виник ще минулого року…

Зрозуміло, що я не міг припустити, що не зможу зіграти у чемпіонату області. Цьогоріч я встиг взяти участь у інших змаганнях. Зокрема, виступав на представницькому турнірі «Шахова весна у Мамаївцях»…

А ось остаточне рішення щодо моєї відсутності у півфінальній частині чемпіонату приймав вже голова обласної федерації шахів Матвій Куцак. Матвій Іванович і компанія чомусь вирішили, що я не маю права грати в обласних змаганнях. На яких підставах вони це зробити ? Через те, що у мене був конфлікт з головою… міської федерації ? Про цей конфлікт до 26 березня вже ніхто і не згадував… А тут інформація щодо конфлікту раптом, так би мовити, «винирнула»… Я розумію, що мені було би важко потрапити до фінальної частини, однак це не найголовніше. Мене позбавили шахового свята, на яке я з нетерпінням чекав. Вважаю, що ми маємо справу з порушенням Регламенту змагань. Прикро, що у буковинських шахах трапляються такі випадки. Я звертатимуся до керівників буковинського спорту, бо вважаю, що порушено мої громадянські права», – зазначив Олександр Новиченко.

protest2_576x1024

Кращі шахісти буковинського краю підтримали Олександра Новиченка. Майстер спорту України Михайло Ярмистий зазначив: «Таке враження, що ми повернулися у 1937 рік… Хтось щось написав на людину, а вона від цього страждає. Чемпіонат області – це свято буковинських шахів. А люди, які займають керівні посади в обласних і міських шахах, перетворили свято у цирк. Олександр Новиченко не входить до еліти буковинських шахів, однак мав непогані шанси гідно виступити у півфіналі. Переконаний, що дискваліфікація Новиченка – це порушення Регламенту змагань. А те, щодо десь там щось написали… Можна написати все, однак потрібна існувати об’єктивність. На мою думку, керманич буковинських шахів Матвій Куцак повинен приймати об’єктивні рішення на користь спортсменів. Він, на жаль, цього не зробив. Тому чемпіонат області отримав скандальний присмак. Від цього, на жаль, вже нікуди не дінешся», – зауважив чинний чемпіон Чернівецької області.

Буковинські шахісти (серед них – Михайло Ярмистий, Володимир Виноградник, Георгій Мінтенко, Сергій Гапляк, Валерій Кордубан, Юрій Малек та інші) написали листа, у якому висловили протест щодо порушення Регламенту обласного чемпіонату та недопущення до змагань Олександра Новиченка. Тож продовження буде.

protest_576x1024

Завжди прикро тоді, коли у спортивному світі нашого краю виникають конфлікти, однак, думається, що «справа Новиченка» дасть новий поштовх розвиткові буковинських шахів.

Звісно, що хотілося би почути пояснення з боку тих людей, які підписували рішення щодо дискваліфікації Олександра Новиченка. Рішення, якого не бачили ані Олександр, ані інші шахісти Буковини.

Олексій МАМЧУК
promin.cv.ua

Коментарі:

  1. Небайдужий сказав:

    Перше в житті чую про дискваліфікацію шахіста. Легкоатлетів, пловців та т.п. за вживання допінгу доволі часто відлучають від офіційних змагань, а от про відлучення шахістів ще не чув. Невже буковинські керівники від шахів вирішили стати першопрохідцями в цьому?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика