На Буковині провели поєдинок з шахбоксу (ФОТО)

shahboks

У Чернівцях на базі боксерського клубу «Колізей – Машзавод» провели перший поєдинок з шахбоксу в Україні. Шахбокс – це поєднання шахів та боксу в одному двобої: 3-хвилинні раунди шахів та боксу чергуються (перемога шахматом або нокаутом). Цікаво, що вже проводяться чемпіонати світу з цього виду спорту.

Учасниками цього унікального двобою стали Ілля Шкварчук (тренер з шахів) та Ілля Гошовський (студент ЧНУ). У шахових раундах використовувалися 2 пари годинників: одні відраховували час на кожен хід, а інші – час на всю партію. Учасники переключали годинники одночасно.

shahboks2

Перший раунд – шахи. Ілля Шкварчук використав свій досвід та досягнув вирішальної переваги вже у першому раунді, однак справа до мату не дійшла.

Другий раунд – бокс. Ілля Гошовський намагався переламати хід шахової партії на боксерському ринзі, однак точного удару так і не завдав.

Третій раунд – шахи. У відкладеній позиції Ілля Шкварчук зробив ще один хід, після якого білий король опинився під шахом і не мав полів для відступу – мат.

shahboks3

У четвертому, останньому, раунді Гошовському надали шанс реваншуватися за поразку у шаховій партії. Для перемоги в поєдинку йому був потрібен тільки нокаут, а супернику було достатньо просто не впасти. Ілля Шкварчук не тільки відстояв, а ще і виглядав активнішим у цьому раунді. У підсумку двоє суперників встояли на ногах. Перемогу в поєдинку (підсумок шахової партії) святкував Ілля Шкварчук.

shahboks4

Для переможця для Іллі Шкварчука шахбокс – справа не нова. Ілля певний час жив у Берліні та відвідував перший у світі клуб з шахбоксу, де тренувався під керівництвом кубинського тренера.

Засновником шахбоксу є перший чемпіон світу, фундатор берлінського клубу та президент Всесвітньої федерації – голландець Ипе Рубинг, який назвав Іллю Шкварчука першим українським шахбоксером. Шкварчук і Рубинг інколи спарингували на тренуваннях у Берліні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика