Буковинський шахіст Олексій Білич – переможець чемпіонату України U16

У Чернівцях завершився шаховий чемпіонат України (класика) серед юнаків і дівчат віком до 16 років. Приємно, що чемпіонське звання здобув чернівецький майстер ФІДЕ Олексій Білич.

Після п’яти турів в активі Олексія було три очка. На жаль, наш земляк поступився у п’ятому та шостому турах, однак згодом здобув п’ять перемог поспіль. «Жертвами» буковинця стали Юліан Мальований. Костянтин Кучер, Андрій Придун, Михайло Тобак і Валентин Прокоф’єв. У підсумку Олексій набрав 8 очок із 11.

Срібним призером став ще один майстер ФІДЕ – Юліан Мальований (Київ), який також набрав 8 очок. Трійку кращих замкнув Дмитро Кушко (Харківська область) – 7 очок. Цікаво, що напередодні останнього туру на чемпіонське звання претендували одразу четверо (!) шахістів – Дмитро Кушко, Назар Лаптій, Юліан Мальований та Олексій Білич.

Ще один представник Чернівецької області Ярослав Сараєв набрав 4 очка та посів десяте місце.

Перший тур

Богдан Лозинський – Назар Лаптій – 1-0
Олексій Білич – Ярослав Сараєв – 1-0
Єлизавета Гребенщикова – Валентин Прокоф’єв – 0-1
Дмитро Кушко – Михайло Тобак – 1-0
Вадим Петровський – Андрій Придун – 1/2 – 1/2
Юліан Мальований – Костянтин Кучер – 1-0

Другий тур

Назар Лаптій – Костянтин Кучер – 1-0
Андрій Придун – Юліан Мальований – 0-1
Михайло Тобак – Вадим Петровський – 1-0
Валентин Прокоф’єв – Дмитро Кушко – 0-1
Ярослав Сараєв – Єлизавета Гребенщикова – 1-0
Богдан Лозинський – Олексій Білич – 0-1

Третій тур

Олексій Білич – Назар Лаптій – 1/2 – 1/2
Єлизавета Гребенщикова – Богдан Лозинський – 1/2 – 1/2
Дмитро Кушко – Ярослав Сараєв – 1-0
Вадим Петровський – Валентин Прокоф’єв – 0-1
Юліан Мальований – Михайло Тобак – 1-0
Костянтин Кучер – Андрій Придун -0-1

Четвертий тур

Назар Лаптій – Андрій Придун – 1-0
Михайло Тобак – Костянтин Кучер – 1-0
Валентин Прокоф’єв – Юліан Мальований – 1/2 – 1/2
Ярослав Сараєв – Вадим Петровський – 1-0
Богдан Лозинський – Дмитро Кушко – 1-0
Олексій Білич – Єлизавета Гребенщикова – 1/2 – 1/2

Пятий тур

Єлизавета Гребенщикова – Назар Лаптій – 0-1
Дмитро Кушко – Олексій Білич – 1-0
Вадим Петровський – Богдан Лозинський – 1-0
Юліан Мальований – Ярослав Сараєв – 0-1
Костянтин Кучер – Валентин Прокоф’єв – 0-1
Андрій Придун – Михайло Тобак – 1-0

Шостий тур

Назар Лаптій – Михайло Тобак – 1/2 – 1/2
Валентин Прокоф’єв – Андрій Придун – 1-0
Ярослав Сараєв – Костянтин Кучер – 0-1
Богдан Лозинський – Юліан Мальований – 0-1
Олексій Білич – Вадим Петровський – 0-1
Єлизавета Гребенщикова – Дмитро Кушко – 0-1

Сьомий тур

Дмитро Кушко – Назар Лаптій – 1-0
Вадим Петровський – Єлизавета Гребенщикова – 1-0
Юліан Мальований – Олексій Білич – 0-1
Костянтин Кучер – Богдан Лозинський – 1/2 – 1/2
Андрій Придун – Ярослав Сараєв – 1-0
Михайло Тобак – Валентин Прокоф’єв – 1-0

Восьмий тур

Назар Лаптій – Валентин Прокоф’єв – 1-0
Ярослав Сараєв – Михайло Тобак – 0-1
Богдан Лозинський – Андрій Придун – 0-1
Олексій Білич – Костянтин Кучер – 1-0
Єлизавета Гребенщикова – Юліан Мальований – 0-1
Дмитро Кушко – Вадим Петровський – 1/2 – 1/2

Девятий тур

Вадим Петровський – Назар Лаптій – 0-1
Юліан Мальований – Дмитро Кушко – 1/2 – 1/2
Костянтин Кучер – Єлизавета Гребенщикова – 1/2 – 1/2
Андрій Придун – Олексій Білич – 0-1
Михайло Тобак – Богдан Лозинський – 1-0
Валентин Прокоф’єв – Ярослав Сараєв – 0-1

Десятий тур

Назар Лаптій – Ярослав Сараєв – 1-0
Богдан Лозинський – Валентин Прокоф’єв – 1/2 – 1/2
Олексій Білич – Михайло Тобак – 1-0
Єлизавета Гребенщикова – Андрій Придун – 0-1
Дмитро Кушко – Костянтин Кучер – 0-1
Вадим Петровський – Юліан Мальований – 0-1

Одинадцятий тур

Юліан Мальований – Назар Лаптій – 1-0
Костянтин Кучер – Вадим Петровський – 1/2 – 1/2
Андрій Придун – Дмитро Кушко – 1-0
Михайло Тобак – Єлизавета Гребенщикова – 1/2 – 1/2
Валентин Прокоф’єв – Олексій Білич – 0-1
Ярослав Сараєв – Богдан Лозинський – 0-1

Підсумкове становище:

Олексій Білич (Чернівецька область) – 8
Юліан Мальований (Київ) – 8
Дмитро Кушко (Харківська область) – 7
Назар Лаптій (Чернігівська область) – 7
Андрій Придун (Львівська область) – 6,5
Михайло Тобак (Одеська область) – 6
Валентин Прокоф’єв (Івано-Франківська область) – 5
Вадим Петровський (Закарпатська область) – 4,5
Богдан Лозинський (Івано-Франківська область) – 4,5
Ярослав Сараєв (Чернівецька область) – 4
Костянтин Кучер (Волинська область) – 3,5
Єлизавета Гребенщикова (Дніпропетровська область) – 2

У змаганнях серед дівчат перемогу святкувала Софія Гризлова (Одеська область), яка набрала 8,5 очка. На другій сходинці опинилася Анастасія Дубовик (Дніпропетровська область) – 8,5. Бронзовою призеркою стала Юлія Олексієнко (Харківська область) – 7,5.

Буковинська шахістка Анастасія Тимкул перемогла в останніх двох партіях і вийшла на 9-е місце (3,5 очка).

Перший тур

Юлія Олексієнко – Ніна Тягунова – 1-0
Поліна Петрова – Софія Гризлова – 0-1
Анна Григорєва – Анастасія Дубовик – 0-1
Поліна Лищенко – Анастасія Тимкул – 1/2 – 1/2
Катерина Григорчук – Софія Іваницька – 1-0
Людмила Іваницька – Юлія Кравець – 1/2 – 1/2

Другий тур

Ніна Тягунова – Юлія Кравець – 0-1
Софія Іваницька – Людмила Іваницька – 1/2 – 1/2
Анастасія Тимкул – Катерина Григорчук – 0-1
Анастасія Дубовик – Поліна Лищенко – 1-0
Софія Гризлова – Анна Григорєва – 1-0
Юлія Олексієнко – Поліна Петрова – 1/2 – 1/2

Третій тур

Поліна Петрова – Ніна Тягунова – 1-0
Анна Григорєва – Юлія Олексієнко – 0-1
Поліна Лищенко – Софія Гризлова – 1/2 – 1/2
Катерина Григорчук – Анастасія Дубовик – 1/2 – 1/2
Людмила Іваницька – Анастасія Тимкул – 1-0
Юлія Кравець – Софія Іваницька – 1/2 – ½

Четвертий тур

Ніна Тягунова – Софія Іваницька – 1/2 – 1/2
Анастасія Тимкул – Юлія Кравець – 1-0
Анастасія Дубовик – Людмила Іваницька – 0-1
Софія Гризлова – Катерина Григорчук – 1-0
Юлія Олексієнко – Поліна Лищенко – 1-0
Поліна Петрова – Анна Григорєва – 0-1

Пятий тур

Анна Григорєва – Ніна Тягунова – 1-0
Поліна Лищенко – Поліна Петрова – 1/2 – 1/2
Катерина Григорчук – Юлія Олексієнко – 1/2 – 1/2
Людмила Іваницька – Софія Гризлова – 0-1
Юлія Кравець – Анастасія Дубовик – 0-1
Софія Іваницька – Анастасія Тимкул – 1-0

Шостий тур

Ніна Тягунова – Анастасія Тимкул – 1-0
Анастасія Дубовик – Софія Іваницька – 1-0
Софія Гризлова – Юлія Кравець – 0-1
Юлія Олексієнко – Людмила Іваницька – 0-1
Поліна Петрова – Катерина Григорчук – 1-0
Анна Григорєва – Поліна Лищенко – 0-1

Сьомий тур

Поліна Лищенко – Ніна Тягунова – 1/2 – 1/2
Катерина Григорчук – Анна Григорєва – 1/2 – 1/2
Людмила Іваницька – Поліна Петрова – 1/2 – 1/2
Юлія Кравець – Юлія Олексієнко – 0-1
Софія Іваницька – Софія Гризлова – 1/2 – 1/2
Анастасія Тимкул – Анастасія Дубовик – 0-1

Восьмий тур

Ніна Тягунова – Анастасія Дубовик – 0-1
Софія Гризлова – Анастасія Тимкул – 1-0
Юлія Олексієнко – Софія Іваницька – 1-0
Поліна Петрова – Юлія Кравець – 0-1
Анна Григорєва – Людмила Іваницька – 0-1
Поліна Лищенко – Катерина Григорчук – 1/2 – 1/2

Девятий тур

Катерина Григорчук – Ніна Тягунова – 0-1
Людмила Іваницька – Поліна Лищенко – 1/2 – ½
Юлія Кравець – Анна Григорєва – 1-0
Софія Іваницька – Поліна Петрова – 1-0
Анастасія Тимкул – Юлія Олексієнко – 0-1
Анастасія Дубовик – Софія Гризлова – 1/2 – 1/2

Десятий тур

Ніна Тягунова – Софія Гризлова – 0-1
Юлія Олексієнко – Анастасія Дубовик – 1/2 – 1/2
Поліна Петрова – Анастасія Тимкул – 0-1
Анна Григорєва – Софія Іваницька – 0-1
Поліна Лищенко – Юлія Кравець – 1/2 – 1/2
Катерина Григорчук – Людмила Іваницька – 1-0

Одинадцятий тур

Людмила Іваницька – Ніна Тягунова – 1/2 – 1/2
Юлія Кравець – Катерина Григорчук – 1/2 – 1/2
Софія Іваницька – Поліна Лищенко – 1/2 – 1/2
Анастасія Тимкул – Анна Григорєва – 1-0
Анастасія Дубовик – Поліна Петрова – 1-0
Софія Гризлова – Юлія Олексієнко – 1-0

Підсумкове становище:

Софія Гризлова (Одеська область) – 8,5
Анастасія Дубовик (Дніпропетровська область) – 8,5
Юлія Олексієнко (Харківська область) – 7,5
Людмила Іваницька (Івано-Франківська область) – 6
Юлія Кравець (Львівська область) – 6
Катерина Григорчук (Херсонська область) – 5,5
Софія Іваницька (Івано-Франківська область) – 5,5
Поліна Лищенко (Херсонська область) – 5
Анастасія Тимкул (Чернівецька область) – 3,5
Поліна Петрова (Харківська область) – 3,5
Ніна Тягунова (Запорізька область) – 3
Анна Григорєва (Одеська область) – 2,5

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Яндекс.Метрика